İlimiz genelinde ECA, Demirdöküm, Ariston, Bosch gibi bir çok kombi markasında sizlerin cihazınıza arıza tespit etme, tamir, bakım gibi hizmetler veren firmamız tüm ilçelerimizde de uzman ve deneyimli kadrosuyla siz müşterilerimizin beğeni ve memnuniyetini kazanarak İlimizde kamsamlı bir şekilde hizmet vermektedir.
Kombi-Servisi

KOMBİ SERVİSİ

 Kombilerin kombi servisi kapsamı içine kombi tamiri, petek temizleme, yedek parçaların değişimi , kombi hizmetleri girmektedir. Profesyonel ve uzman teknik servis elemanlarımızla  servis hizmetleri sunan firmamız daima müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Kombiler ev veya iş yerlerimizde hem ısınma hemde su ihtiyaçlarımızı karşılayan cihazlardır.

   Kombiler bacalı, yoğuşmalı, hermetik ve yarı hermetik olmak üzere üç türdedir. Bu kombiler genellikle aynı amaçla kullanılırlar ve bu sistemler teknolojik gelişmeler sayesinde ekstra özelliklerle müşterilere sunulmaktadır. Kombi seçiminde kullanım amacına göre uygun cihaz seçimi yapılmalıdır. Kombi servisleri kombilerin uygun bir şekilde montajını yapmalıdır. Kombilerimizin teknik sorunlarını bireysel müdahalelerle giderebilsek de bazen bilgilerimiz bu konularda yetersiz kalmaktadır.

  Bu gibi durumlarda kombi servisinden teknik destek almalısınız. Kombi servislerine arızalanan kombilerinizi tamir ettirmek için başvurabilirsiniz. Bu işlem genelde 24 saatten daha kısa bir sürede yapılmaktadır Kombilerinizdeki verimi arttırmak için kombi servisimiz petek temizlemesi gibi hizmetleri sizlere sunmaktadır. Kombilerinizin arızalarının giderilmesi ve farklı markalardaki kombilerin arıza çözümleri de kombi servisimiz tarafınca yapılabilmektedir. Ev ortamında yapılması mümkün olayan durumlarda servisimiz kombilerinizi evlerinizden alarak tamir ve parça değişimi yapmak için kombilerinizi kombi servisi atölyelerine götürebilirler fakat tüm bunların yapılabilmesi için tabiî ki de ev sahibinin onayı ve gerekli formların doldurulması gerekir. Böyle durumlar için kombi servisinin TSE ve bakanlık belgelerinin olması gerekmektedir.

   Kombilerin kullanım yerlerinin izolasyonları servisimiz tarafından iyi bir şekilde yapılmalıdır. Kombilerin bakımları kombi servisinde düzenli olarak doğru bir şekilde yapılmalıdır. Cihazınızın olması gerekenden farklı çalıştığını fark ederseniz bu durumda teknik bir servisten bilgi almalı yada kombi servisinizi aramalısınız. Eğer kombiniz su akıtıyorsa veya arıza kodu gösteriyorsa, ateşleme yapmıyorsa bizleri arayarak çağırabilir veya detaylı bilgi alabilirsiniz. Kombilerinizin baca tepmesi, aşırı ısınması gibi durumlarda ve gaz kaçağına karşı bilgili birinden yardım almanız yani kombi servisinize mutlaka ulaşmanız gerekmektedir.

   Bazı müşterilerimiz kombi kurdurmak çok vakit alır mı diye soruyorlar. Kombi kurulumu servisimiz tarafından eğer kalorifer tesisatsı zaten kuruluysa çok kısa bir sürede yapılır ve kombi kolaylıkla monte edilen bir cihazdır. Müşterilerimizin bazıları kombilerini açık balkonlara veya evin dış cephesine monte etirmek istiyorlar ancak kombi servislerinin dış cephelere monte yapması yasaktır ve kombi servisleri ancak kapalı balkonlar ve evinizin iç kısımlarına kombi montesi yapabilirler.

  Kombileriniz arızalandığında ilk yapmanız gereken kullanma kılavuzunuzdaki arıza giderme yöntemlerine bakmaktır ancak arıza halen devam ediyorsa bizleri arayarak yetkili kişilerden destek almanız gerekmektedir. İthal kombilerinizde oluşacak sorunlarınız için bizlere başvurabilirsiniz ancak servisimiz bu konuda sizlere yardımcı olamazsa daha da yetkili resmi kuruluşlara başvurmalısınız. Kombinizi sürekli yaktığınız halde yeterli ısınma sağlayamıyorsanız ya kombinizin kapasitesi düşük seçilmiştir ya da sisteminizle alakalı hata vardır. Bu durumda  bizi arayarak kombinizi gelip kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. Kombilerinize ortalama 6 ayda bir kombi bakımı yaptırmalısınız. Kombi bakımınız için bizleri arayarak bakım yaptırabilirsiniz. Kombileriniz eğer bazen sıcak su vermiyorsa ve sizler de bu ayarlamayı yapamıyorsanız kombinizin elektrik voltajı sebebiyle kartınız bozulmuştur. Böyle bir durumda derhal bizi aramalısınız.