Kombilerinizin bakımlarını yaptırmak kombilerinizin ömrünü uzatır. Yakıttan tasarruf sağlamak ve kombilerinizin daha rahat çalışmasını istiyorsanız kombi bakımı yaptırmalısınız. Kombinizin radyatörlerine daha çabuk ve düzenli bir şekilde ısı gönderimi yapılır.
Kombi Bakım

KOMBİ BAKIMI

Neden kombi bakımı yaptırmalıyız?

  Kombinizin sizleri daha konforlu ve düzenli bir şekilde ısıtması sağlanmış olur. Düzenli olarak kombilerinizin bakımlarını yaptırmak kombinizde meydana gelecek arızaların oranlarını azaltıp kombinizde oluşabilecek arızaların da önceden tespit edilerek onarılmasına imkân sağlar. Bakım yaptırarak kendi güveninizi ve emniyetinizi sağlamış olursunuz.

Ne kadar sürelerle kombi bakımı yaptırmalıyım?

Kombinizin bakımını senede en az bir kere (önerimiz yılda 2 defa)sonbahar ya da yaz aylarının başlarında kombi bakım servisine yaptırmalısınız. Kombilerin bakımları altı ayda bir periyodik olarak yapılmalıdır. Bu bakımları yaptırdığınızda kombileriniz en az sorunla ve en yüksek performansta çalışacaktır.

Kombi bakımı yapılmazsa ne olur?

Bakımları yapılmayan kombiler öncelikle çok fazla sorun çıkararak sizleri zor durumlara sokarlar.

Kombiler daha fazla yakıt tüketirler. Daha fazla yakıt tüketen kombiler sizlere tasarruf sağlamak yerine sizleri daha fazla zarara sokabilirler. Yani kombi bakımı yaptırmayarak tasarruf etmezsiniz aksine zarara girersiniz. Kombilerinizin ömrü azalır. Radyatörleriniz sizleri iyi bir şekilde ısıtmaz. Kombileriniz daha fazla arıza yaparlar. Bakımsız kombiler sizi zarara sokmakla kalmayıp sizlerin hayatınızı da riske atabilirler.

Kimler kombi bakımı yaptırmalıdır?

Eğer kombileriniz düzenli çalışmıyorsa bakım yaptırmalısınız. Kombileri arıza yapanlar bakım yaptırmalı. Kombiniz yeterince iyi ısıtmıyorsa kombi bakım servisimizi aramalısınız. Eğer yakıt harcamalarınız artıyorsa tasarruf sağlamak için kombi bakım sevisine ulaşıp hizmet talep etmelisiniz. Isıtma kalitenizi daha da arttırmak istiyorsanız kombi bakımı yaptırmalısınız.

Kombinin bakımında neler yapılır?

Bakım için gelen elemanlara öncelikle sorununuzu anlatmalısınız ki ona göre işlem yapılmalıdır. Sizlere kombi bakımı hakkında bilgilendirme yapılır. Kombinizin kapağı açılmadan önce sıcak suyunuzun ve kalorifer tesisatınızın ısıtma testleri ve kombinizin de verimlilik kontrolleri yapılır. Hermatik kombiniz varsa kombinizin fanlarının çalışma durumu kontrol edilerek bacanız temizlenir.

Eğer ki eski bir tipte kombiniz varsa kombinizin limit değeri kontrol edilerek ek parçalarda oluşmuş olan oksitler temizlenirler. Kombinizin kritik güvenlik elemanları ve diğer aksamaları kontrolden geçirilerek sorun varsa kombi kullanıcıları bilgilendirilirler. Bu durumda kombi kullanıcısının izniyle kombi yerinden sökülmeden olduğu yerde müdahale edilir. Eğer ki kombinize yerinde müdahale yapılamıyorsa yine kullanıcının izniyle kombi yerinden sökülerek kombi merkezlerinde arıza giderimi yapılır. Kombinin içindeki elektrik bağlantıları kontrol edilerek eğer bir sorun varsa giderilir. Kombinin fanları, yoğuşma hazneleri, su sızdırmazlık kontrolleri, yanma durumları kontrol edilerek gerekli olan müdahaleler yapılır.

Kombi bakım fiyatları pahalı mıdır?

Kombinizin bakımının fiyatları kombinize yapılan işlemlere göre değişmektedir. Düzenli bakımı yapılan kombilerin müdahale edilecek fazla bir problemi olmayacağından dolayı bakım ücretleri de uygun olur. Uzun süredir bakımı yaptırılmayan kombilerinse bakımı yapılacak aha fazla parçası olacağından bakım ücretlerinde artma oluşabilir.

Kombimin bakımlarını kime yaptırmalıyım?

Kombilerinize daima kombi bakımında uzman kişiler müdahale etmelidir. Evlerinize veya iş yerlerinize kombi bakımı için gelecek kişilerin daima yetki belgelerinin olup olmadığını sormalısınız. Yetki belgesi olamayan elemanların yapacakları yanlış müdahaleler büyük sonuçlara yol açabilir. Kombilerinizin bakımlarında sizlere yani kombi kullanıcılarına kombinizin bakımı veya arızası hakkında bilgiler verilmelidir.