Kombilerinizi Kullanmaya başlamadan önce, sonbahar ayı ve yaz aylarının başlarında yılda iki kez kombilerinizin bakımları mutlaka yapılmalıdır. Periyodik bakımları yapılan kombileriniz, yıl süresince sorunsuz bir şekilde çalışır.
ECA Kombi Servis

  ECA Kombi Servis

   Evinize ECA kombi servisini çağırmadan önce yapmanız gerekenler ;

Kombinize elektrik gelip gelmediğiniz kontrol ederek priz veya fişle kontrolünü yapmalısınız.

Gaz ve su vanalarınızın açık olup olmadıklarını kontrol etmeniz gerekmektedir.

Kombizin su barının ortalama değerde yani 1,5 olması gerekmektedir. Eğer bu değerin altındaysa kombiniz çalışmaz. Kombinizin baca borularının çıkıp çıkmadığını kontrol etmelisiniz.

Yapacağınız tüm bu kontrollerden sonra kombinin eğer halen daha çalışmıyorsa ECA kombi servisini yağırmanız gerekmektedir.

Eca Kombi Servisi

 

PERİYODİK KOMBİ BAKIMINA KİMLER GELMELİ

 

Kıymetli doğalgaz tüketici kardeşlerimiz. Mümkün mertebede evinize gelen ECA kombi servis ekiplerinin mesleki eğitim yeterlilik belgelerine ve sizlere karşı hitap ediş şekillerine çok dikkat etmelisiniz. Öncelikle evlerinize gelen ECA kombi servislerinin yetki belgelerine sahip olup olmadığını sorun, eğer yoksa cihazınıza müdahale etmesine ne olursa olsun izin vermemeliniz.

 

Var diyenlerin belgesini almış olduğu kurumu arayarak denetim etmeniz önemlidir. Kombinizin arıza tespitinde aygıt hakkında kullanıcı ile konuşmalı ve sorun hakkında bilgiler alınmalıdır. Kombi kullanıcısına kombi arızası hakkında yeterli ve kullanıcının anlayabileceği şekilde bilgiler vermelidir. Bu sebeple evinize gelen ECA Kombi Servisi ve onarım ekiplerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

 

ECA Kombi Servisimizce kombi bakımlarınız uzman kişilerce yapılmalıdır. Evinize ECA Kombi Servisi için gelecek kişilerin yetki belgesi olmalıdır. Kombinin arıza tespitinde, kombi kullanıcısına kombi arıza hakkında bilgi verilmelidir.

Düşük ücret alacakları bahanesiyle evlerinize ECA kombi servisi diye gelen kişiler cihazınızda çok daha fazla arızalara sebep olarak masraf çıkarmaktadırlar. Ayrıca ECA kombi servisi diye gelerek sadece bir bez ve elektrik süpürgesi ile yapılan bakımlar da tam anlamıyla bir bakım değildir

 

ECA Kombi Servisi

ECA Kombi Servisi için gelen yetkili, öncelikle kombinin bakımı hakkında bilgilendirme yapar. Ardından kombininizin kapağı açılmadan sıcak su ve kalorifer tesisatının ısıtma testi ile kombininizin çalışma verimini kontrol eder.

Hermetik bacalı kombilerinizde fanın çalışma durumunu kontrol edilerek ve baca temizlenir. Eğer atık gazı baca yoluyla atan eski tipte bir kombiniz varsa, bu kombilerinizin limiti değerleri denetlenerek, Ek parçalarda oluşan oksitler temizlenmelidir.

Cihazdaki tehlikeli sonuç güvenlik elemanları ve diğer aksamlar dikkatle kontrolden geçirilir. Eğer problem varsa, kullanıcı bu yönde bilgilendirilir. Bu durumda kullanıcının izni var ise, kombi sökülmeden, yerinde müdahale edilir.

Eğer kombileriniz sökülmeden arıza giderilemeyecek bir durumdaysa,  yine kullanıcının onayı alınıp kombi sökülerek ECA Kombi Servisine götürülerek arıza giderilir.

ECA Kombi Servisinde Neler Yapılır?

•             Kombi cihazının sıcak su ve kalorifer yanma durumu denetim edilir.

•             Kombi cihazının su sızdırmazlık kontrolü yapılır.*

•             Kombi aygıtı tozlanma denetimi yapılır ve gerekirse temizlenir.

•             Kombi aletinin yanma odası brülörü temizlenir.

•             Kombi içerisinde ki elektrik ve elektronik bağlantıların denetimi yapılır.

•             Kombi baca Fanı kontrol edilir ve temizlenir.

•             Genleşme Tankı denetim edilir ve bar basınç seviyesi ayarlanır.

•             Kombi kalorifer dönüş hattı pislik tutucu filtresi temizlenir.

•             Eski tip Bacalı ve yeni teknoloji yoğuşmalı kombilerde aygıt değişikliğinden dolayı ek olarak meydana getirilen işlemler.

•             Bacalı kombilerde baca limit sensörü kontrol edilir.

•             Bacalı kombilerde bacanın çekiş durumu kontrol edilir.

•             Yoğuşmalı kombilerde yoğuşma su haznesi temizliği yapılır.

•             Yoğuşmalı kombilerde kalorifer gidiş hattı yönündeki çamur ayrıştırıcı filtre temizlenir.

Periyodik servisini yapmış oldurarak kombinizi yıl süresince sorunsuz ve yüksek performansta kullanabilirsiniz.